RTEÜ'de 2.FETÖ Operasyonu 25'i Akademisyen 29 Kişi Açığa Alındı

Rize'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimi kapsamında, geçtiğimiz günlerde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde görevli 9 akademik ve 2 idari personelin açığa alınmasının ardından bugün 16 akademik ve 2 idari personel de açığa alındı.

RTEÜ’deki 2. Dalga operasyonuyla birlikte toplamda 25 akademisyen ve 4 idari personel açığa alınmış oldu. Açığa alınanların 2 profesör, 7 doçent, 9 yardımcı doçent, 4 öğretim görevlisi, 3 araştırma görevlisi olmak üzere 25 akademisyen ve 4 idari personel olduğu kaydedildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, FETÖ/PDY’ye yönelik hassas ve adil olarak hızlı bir şekilde sürdürdükleri çalışmalarla birlikte şu ana kadar 2 profesör, 7 doçent, 9 yardımcı doçent, 4 öğretim görevlisi, 3 araştırma görevlisi olmak üzere 25 akademisyen ve 4 idari personelin açığa alındığını kaydederek, üniversite bünyesinden FETÖ/PDY’yi temizleyene dek sürecin devam edeceğini belirtti.

Prof. Dr. Karaman, Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe kalkışmasının ülkemizin geleceğini yok etme amacıyla gerçekleştirildiğini hatırlatarak bu haince saldırıyı lanetlediğini, darbe kalkışmasının ülkemizin askeri, emniyet ve aziz milletimizin feraseti ile bozguna uğratıldığını ifade ederek söz konusu terör örgütünün üzerine bundan önce olduğu gibi yine kararlılıkla gidilmesi vurgusunu yaptı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, “İsmini taşımanın büyük onur ve gururunu yaşadığımız Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman yanında yer alan bir üniversiteyiz. Ülkemizi bir kanser gibi saran bu hain terör şebekesinin sökülüp atılması için gereken  tüm adımları tereddüt etmeden atmaktayız. Ülkemizin 2023 vizyonu ve hedeflerinden sapmadan birlik ve bütünlük içinde daha güzel günlere erişeceğine inancım tamdır.“ diye konuştu.

Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek kadroları yetiştiren eğitim kurumları olarak bugün sorumluluklarının dünden daha ağır olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Karaman, “Değerlerine bağlı, omurgası sağlam, aklını satmamış analitik düşünen gençler yetiştirmek boynumuzun borcudur” ifadelerini kullandı.

Soruşturma çerçevesinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde şu ana kadar 2 profesör, 7 doçent,9 yardımcı doçent, 4 öğretim görevlisi, 3 araştırma görevlisi olmak üzere 25 akademisyen ve 4 idari personelin açığa alındığını hatırlatan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, “Hassas ve adil olarak sürdürdüğümüz çalışmalarımıza hızla ve titizlikle devam edeceğiz. Kararlılıkla bu süreci tamamlayacağız.  Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Rize’den ve ülkemizin yarınlarını yetiştiren Üniversitemizden de bu yapıyı temizleyeceğiz.” diye konuştu.

Ülkemizin tüm dinamiklerinin el ele vererek kararlılık içerisinde bu süreci başarıyla tamamlayacağını belirten Rektör Prof. Dr. Karaman, küresel güçlerin güdümündeki FETÖ ve diğer hain terör örgütlerinin temizlenmesi için her şeyin yapılacağını söyledi.
RTEÜ'de 2.FETÖ Operasyonu 25'i Akademisyen 29 Kişi Açığa Alındı Reviewed by Unknown on Temmuz 25, 2016 Rating: 1

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.