Meryem Uzerli için Timur Savcı'ya 200 bin dolar tazminat

"Muhteşem Yüzyıl" dizisiyle tüm dünyanın tanıdığı bir oyuncu olan Meryem Uzerli, geçen günlerde Dubai kökenli ünlü Arap yayıncılık şirketi MBC’yle el sıkıştı. Şirketin Türkiye temsilcisi 03 Prodüksiyon’un ortağı Saner Ayar, Uzerli’yi ikna etmeyi başardı.

Ancak Ayar, Uzerli’yle çalışabilmek için oyuncunun anlaşmasının olduğu yapımcı Timur Savcı’ya tazminat ödedi. Uzerli’ye şirketlerinin oyuncusu olma karşılığında 2 milyon dolar ödeyen 03 Prodüksiyon, bu ücretin yüzde 10’unu yani 200 bin dolarını Savcı’ya tazminat bedeli olarak vermek zorunda kaldı.

Güneş'te yer alan habere göre, 4 yıl önce Almanya’da sıradan yapımlarda oynayan Uzerli’nin hayatı senarist Meral Okay’ın isteğiyle Türkiye’ye gelip ‘Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan’ı oynamasıyla bir anda değişmişti. O dönem projenin büyük başarı kazanması nedeniyle yapımcı Timur Savcı, Uzerli’yle cezai şartı 1 milyon dolar olan 5 yıllık sözleşme yaptı.

Ünlü oyuncu, sözleşmesinin 3. yılında yapımcıyı zor durumda bırakarak seti bırakıp Berlin’e döndü. Çok öfkelenen Savcı, Uzerli’yi sözleşme kurallarını ihlal ettiği için mahkemeye verdi. Uzerli’nin özür dilemesi ve bebek beklemesi taraflar arasındaki buzları eritse de, Savcı sözleşmesinden doğan tazminat hakkını talep etti. Uzerli adına bu parayı Arap şirket ödedi.
Meryem Uzerli için Timur Savcı'ya 200 bin dolar tazminat Reviewed by aktuel on Ağustos 17, 2014 Rating: 1

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.