Kenan İmirzalıoğlu mı, Kıvanç Tatlıtuğ mu?


İkisi de şöhrete ilk adımı Best Model of Turkey yarışmasıyla attı. İkisi de dünyanın en iyi erkek modeli seçildi. Hatta Kıvanç Tatlıtuğ'a tacını, Kenan İmirzalıoğlu taktı. Aslında iyi dostlar ama yine de yıllardır birbirlerine rakip gösteriliyorlar. Peki, nedir farkları; gelin birlikte bakalım.Kenan, Kadir İnanır ekolündendir; bir baktı mı dağları deler. Kıvanç, Tarık Akan ekolündendir; o baktı mı kızların yüreği erir. Birinin abisi Okan'dır, diğerinin Osman!

Kıvanç oyunculuğa adım atma kararı aldığında Okan Bayülgen'in, Kenan ise ilk dizisi için yönetmen Osman Sınav'ın rahle-i tedrisatından geçmiştir. Kenan'ın Ramiz Dayısı vardır, iki sezon boyunca her konuda ondan feyz almıştır. Kıvanç ise zavallı Adnan Amcasına iki sezon boyunca boynuz takmıştır. Birinin farkı 'Sekiz'dir, diğerinin 'dokuz'! Kenan, meslektaşına dokuz yaş fark atmıştır. Kıvanç ise 'Ezel' dizisinde canlandırdığı psikopat 'Sekiz' karakteriyle daha önce yaptığı işlere nal toplatmıştır. Biri topa, biri rakama yatkındır! Kıvanç yıllarca basketbol oynamış, yuvarlak bir topun peşinde Ülkerspor'dan Beşiktaş'a, oradan Fenerbahçe'ye savrulmuştur. Kenan ise matematikçidir; havuz problemlerine falan takmıştır.

Kıvanç; Yılmaz Erdoğan'ın çektiği 'Kelebeğin Rüyası' ile mesleki anlamda sınıf atlamıştır. Kenan ise Şener Şen, Uğur Yücel gibi isimler sayesinde Nirvana'ya ulaşmıştır. Kenan uysaldır; evde çiçek böcek besler. Kıvanç insanı ürkütür; evde Doberman besler. Kenan fanatiktir, Kıvanç pratik! Kenan'a takımını sor hemen "Galatasaray" der. Kıvanç'a aynı soruyu sor; "Takım tutmam" der, ısrar edersen "Milli Takım" der geçer. Burçlarına göre; Kıvanç aşkta kolaydır, Kenan zor! Kıvanç, Akrep burcunun özelliklerini taşır; vefalıdır, iyi yüreklidir. Sevdiğini kıskanır.

Kenan, İkizlerdir; iki, üç, hatta dört farklı karakter taşır. Gitmek istediğinde eteğine yapışırsan, seni savurur.Kıvanç raggae'cidir, Kenan metalci! Kıvanç; Bob Marley, Kenan ise Iron Maiden dinlemeyi sever.Biri hukukçudur, diğeri gugukçu! Kıvanç'ın en sevdiği filmler; hayranı olduğu Al Pacino'nun 'Yaralı Yüz'ü ile hukukçuları anlatan 'Şeytanın Avukatı'dır. Kenan ise Jack Nicholson'a takılır; 'Guguk Kuşu'ndan falan hoşlanır. Kenan'ın memleket havası 'Ankara'nın Bağları'dır, Kıvanç'ın 'Aman Adanalı'... Kıvanç'ın dizi için yaptığı baklavaları meşhurdur, Kenan'ın rol keserken çektiği 'clark'ları!

Kıvanç etçildir, Kenan otçul! Kıvanç, her Adanalı gibi bol eti, mantıyı sever; Kenan ise zeytinyağlı enginarı.Birinin kökeni şarklıdır, diğeri garplı! Kenan'ın soyu İran Şahı Uzan Hasan'a dayanır. Kıvanç'ın baba tarafı Yugoslav'dır. Birinin hayatını sakatlık, diğerinin 'Alacakaranlık' değiştirmiştir! Kıvanç; NBA hayali kurarken sakatlanınca, basket hayatını bitirip rotasını mankenliğe çevirmiştir. Kenan ise Uğur Yücel'le çalıştığı 'Alacarakanlık' dizisinin ardından mesleki çizgisini masaya yatırmıştır. Biri 'Bihter'i, diğeri bir eli öpmüştür. Kıvanç; 'Aşk-ı Memnu'da yengesi 'Bihter'i, Kenan ise bir davette karşılaştığı Cüneyt Arkın'ın elini öpmüştür.

Ankara doğumlu. 1997'de Best Model of Turkey, ardından da Best Model of the World seçildi. 'Deli Yürek', 'Acı Hayat', 'Alacakaranlık' ve 'Ezel' gibi dizilerde oynadı. 'Deli Yürek-Bumerang Cehemmi', 'Yazı Tura', 'Kabadayı', 'Son Osmanlı: Yandım Ali', 'Ejder Kapanı' ve 'Uzun Hikaye' filmlerinde rol aldı. Şu an 'Karadayı' dizisinde oynuyor. Adana doğumlu. 2002'de Best Model of Turkey, ardından da Best Model of the World seçildi. 'Gümüş' dizisiyle oyunculuğa başladı. 'Menekşe ile Halil' ve 'Aşk-ı Memnu' dizilerinde oynadı. 'Amerikalılar Karadenizde' ve 'Kelebeğin Rüyası' filmlerinde rol aldı. Şu an 'Kuzey Güney' dizisinde oynuyor.
Kenan İmirzalıoğlu mı, Kıvanç Tatlıtuğ mu? Reviewed by aktuel on Mart 31, 2013 Rating: 1

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.